teambedbathtub

KİRALAMA ŞARTLARI ve SÖZLEŞMESİ

SAĞLIK

Değerli Misafirlerimizin Dikkatine sağlığınız bizim için en hassas olduğumuz konulardan biri.. Koronavirüs ( Kovid - 19 ) sebebiyle yasakların devam etmesi durumunda misafirlerimizin yapmış olduğu rezervasyonlar ileri bir tarihe ertelenecek veya ödemiş olduğu ön ödemeler kesintisiz iade edilecektir.(Belgelerle kanıtlanması gerekmektedir.Örnek izninin iptal olduğuna dair belge veya Kovid tet sonucunu tarafımıza göndermeleri gerekmektedir.) Belgelerini göndermiş hiçbir misafirimiz mağdur edilmeyecektir. VHN VİLLA HANEM EMLAK TURİZM İNŞAAT LİMİTED ŞİRKETİ (Bundan sonra VillaHanem olarak anılacaktır.) VillaHanem yola çıktığı ilk günden bu yana müşteri memnuniyetinin ve kaliteli hizmet anlayışının her şeyden önce geldiğine inanarak kesintisiz hizmet vermektedir.

 

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VillaHanem kiralama şartları kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Dairelerimizi kiralayacağınız tarihlerimizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerini alarak ön kiralama işleminiz yapılmaktadır. VillaHanem Ön kiralama yapıldıktan sonra Villa/Apart/Daire için toplam ödenecek ücretin %30’unu kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü yada belirlenen süre içerisinde ödendiği taktirde Villa/Apart/Daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü yada belirtilen süre içinde Havale, EFT veya yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda VillaHanem müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve Villaya/Aparta/Daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire’nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (NAKİT) alınır. Yine VillaHanem , müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın büyüklüğüne ve donanımına göre 500 TL - 2.000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların Villaya/Aparta/Daireye giriş günü NAKİT olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

GENEL ŞARTLAR

1-) Kiracı kiraladığı villayı kendi malı gibi kullanacağını, özelliklerini bozmayacağını, meziyetlerini, şöhret ve itibarını kaybetmesine meydan vermeyeceğini ve kapalı mekanlarında sigara kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.

2-) Kiracı kiraladığı şeyi ne halde buldu ise, o halde ve adede göre teslim etmeye mecburdur. Kiralanan gayrimenkul içinde bulunan demirbaş eşya ve aletler kontrat müddetinin bitiminde tamamen iade ile mükelleftir. Gerek bu demirbaşlar ve gerek kiralanan şeyin teferruatı zayi edilir ve kullanmaktan dolayı eskirse, kiracı bunları kıymetleri ile tazmine ve mülk sahibi bedelini talep ettiği taktirde ödemeye mecburdur.

3-) Kiralanan villada, kiracı tarafından verilen zararda tamirat gerektiren bir durum oluşursa, kiracı hemen VillaHanem ‘e sitemizde bulunan irtibat numaralarımızdan telefonla veya VillaHanem ofisine gelerek en kısa zamanda haber vermeye mecburdur. Zararın tamamını karşılayacağını ve bu sözleşmenin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca kabul edilen Kambiyo Senet yerine geçeceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

4-) Kiracı, kiralamış olduğu villayı günlük veya haftalık kira karşılığı tatil villası olarak kiralamıştır. Kiralamış olduğu villayı tatil amacı dışında kullanamaz, üçüncü şahsa kısmen veya tamamen kiralayamaz, devir ve ciro edemez, bir başkasının istifadesine sunamaz. VillaHanem ‘den izinsiz şekilde, dışarıdan konaklamak veya misafirlik amaçlı kimse kabul edemez, sadece villada konaklayacak kişiler tablosunda isimleri bahsi gecen kişiler villada bulunabilir. Belirttiği kişiler haricindekilerin villada kalmasına veya konaklamasına müsaade edemez. Bu şartlara uymadığı taktirde villayı tahliye edeceğini kabul ve taahhüt eder. Bu taktirde yatırmış olduğu ücretlerin tamamını geriye alamaz, villayı teslim aldığında bu şartları kabul etmiştir.

5-) Kiralanan villanın temizliği yapılmış olarak temiz teslim edilecektir. Villada kalan kiracı, tatil boyunca villa içersinde temizlik isterse, ekstra olarak her temizlik için villanın büyüklüğüne göre 200.00 TL- 900.00 TL temizlik ücreti ödemeyi kabul eder.

6-) Kiralanan villa tatil amaçlı bir villa olduğu ve çevresinde de aynı şekilde tatil villaları bulunduğu için, çevresindeki villaları rahatsız etmeyeceğini, gürültülü davranışlarda bulunmayacağını, yüksek sesli müzik yapmayacağını, çevresindeki kişi ve kişilerin huzurunu bozacak davranışlarda bulunmayacağını, ayrıca kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacağını, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacağını, kısacası villayı illegal hiçbir faaliyet için kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmiştir.

7-) Kiracı, kira müddeti bittiği halde kiralanan villayı kiracı boşaltmadığı takdirde (Kira bitimi, bitiş tarihinde en geç saat 10:00 dur.) VillaHanem göreceği her türlü zarar ve ziyanı karşılayacağını ve kira bitimi günü en geç saat 10:00 da boşaltmayı kabul ve taahhüt eder. Kiralanan villanın giriş saati, kira başlangıç günü en erken saat 16:00, en geç saat 24:00 dır.

8-) Kiracı, kendi isteği doğrultusunda veya kendisinden kaynaklanan bir sebepten dolayı yada VillaHanem ve mülk sahibinin kontrolü dışında gelişen bir sebepten dolayı villadan erken çıkarsa, Toplam Kiralama Tutarının tamamını ödemekle yükümlüdür, hiçbir şekilde kısmen veya tamamen geriye ödeme iadesi talep edemez.

9-) Kiracı( Müşteri) kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik (refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

10-) Kiracı havuz ve bahçeyi itinalı bir şekilde temiz kullanacağını, elbise ile havuza girmeyeceğini, gereksiz klima kullanımı ve elektrik sarfiyatı yapmayacağını kabul eder. Havuz ve bahçenin bakımı, elektrik giderleri Mülk Sahibi tarafından karşılanacak olduğundan elektrik ve su giderleri için herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

11-) Kiracı(Müşteri)’nın elektrik, su vb. tüketimi konusunda sorumsuz davrandığı tespit edilirse, villa'nın büyüklüğü ve donanımına göre haftalık 300.00 – 500.00 TL ücret tahsil edilir.

12-) Villalarımızdan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler bu sözleşmede belirtilen "Kiralama Şartları"nın tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartların herhangi birine aykırı davranış halinde " VillaHanem."  rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamı talep etme hakkı verir.

13-) Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü Villaya/Aparta/Daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 24.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında Villaya/Aparta/Daireye giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda Villaya/Aparta/Daireye bir gün sonra sabah VillaHanem 'in mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda Villaya/Aparta/Daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VillaHanem. kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VillaHanem. bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda Villadan/Aparttan/Daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Çıkış günü sabah erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VillaHanem ’e 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile Villa/Apart/Daire kontrolü yapılamadan müşterinin Villadan/Aparttan/Daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile Villayı/Apartı/Daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. ( Kişi sayısına çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VillaHanem’ e yazılı olarak başvurulacak ve Villanın/Apartın/Dairenin kapasite durumuna göre VillaHanem ’in uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Kişi sayısındaki değişiklik nedeniyle VillaHanem müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/Daireye giriş yapıldıktan sonra konaklayacak kişiler listesinde belirtilen misafirlerin dışında Villaya/Aparta/Daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VillaHanem misafirlerin Villayı/Apartı/Daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden Villanın/Apartın/Dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/Apartın/Dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık Villa/Apart/Daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa VillaHanem tarafından giderilecektir. Tüm Villaların/Apartların/Dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin Villanın/Apartın/Dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda Villaya/Aparta/Daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki Villa/Apart/Daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her Villamızda/Apartımızda/Dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız Villanın/Apartın/Dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen Villa/Apart/Daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora(Ön Ödeme), banka hesaplarımıza Havale, EFT veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir. Kalan ödemeler villa tesliminde NAKİT olarak tahsil edilmektedir.

REZERVASYON, ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, Villa/Apart/Daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale, Kredi Kartı ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, Villaya/Aparta/Daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır. Çünkü bu ödemenin tamamı Villa/Apart/Daire sahibine KAPORA olarak yapılmıştır.

Geriye kalan miktarı, Villaya/Aparta/Daireye girişte PEŞİN ve NAKİT olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VillaHanem ‘e yazılı olarak yapılması zorunludur.

İptal durumlarında VillaHanem seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için tazminat talep edebilir. Tazminat bedelleri yapılan seyahat anlaşmasında belirilen hizmetlerin toplam bedellerinin belirli yüzdeleri olarak aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. Buna göre müşteri tarafından yapılacak iptal durumunda;

a-) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.

b-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa müşteri toplam konaklama bedelinin %30’unu,

c-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 29. ve 23. Günler içinde olursa müşteri toplam konaklama bedelinin % 50’sini,

d-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 22. Ve 16. Günler içerisinde olursa müşteri toplam konaklama bedelinin %75’ini,

e-) Konaklama tarihi başlangıcından önceki 15. gün ile konaklama başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse, müşteri konaklama  bedelinin % 100 ’ünü ödemek zorundadır.

Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, Villa/Apart/Daire bedellerinin tamamını VillaHanem ’e ödemesi durumunda (EFT, Havale, Peşin veya Kredi Kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren Villaya/Aparta/Daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %30 (yüzde otuzu)'u yanacaktır. Geri kalan %70 (yüzde yetmiş  )'i bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %30’u (yüzde otuzu) Villa/Apart/Daire sahibine kapora olarak ödenmiştir. Eğer rezervasyon iptali Villaya/Aparta/Daireye giriş tarihinizden Konaklama başlangıcından önceki 29.ve 23. Günler içerisinde olursa toplam konaklama bedelinin %50’si yanacaktır. Konaklama başlangıcından önceki 22. ve 16. Günler içerisinde olursa toplam konaklama bedelinin %75’i yanacaktır ve kalan bakiye bildireceğiniz bir hesap numarasına iade edilir, gönderim masrafları da bu paranın içinden kesilir. Çünkü; konaklama tarihine çok az bir süre kalmıştır. Bu nedenle başka bir müşteriye kiralanma ihtimali çok düşüktür.

Eğer rezervasyon iptali Villaya/Aparta/Daireye giriş tarihinden 15 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya Villaya/Aparta/Daireye giriş yapmaz iseniz ve Villada/Apartta/Dairede hiç konaklama yapmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam konaklama ücreti müşteriye iade edilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı VillaHanem ‘e çıkan ve çıkacak olan, Türkiye Cumhuriyeti devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.

Herhangi bir nedenle, Villa/Apart/Daire rezervasyonunun VillaHanem tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir Villa/Apart/Daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize özel (Villa/Apart/Daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize özel (Villa/Apart/Daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken Villalar/Apartlar/Daireler için) toplam Villa/Apart/Daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.

Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VillaHanem söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu Villaya/Aparta/Daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VillaHanem 'in eline yazı ulaştığı andan itibaren geçerlidir.

Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere Villa/Apart/Daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, Villa/Daire/Apartın kullanılmamasından VillaHanem sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü Villa/Apart/Dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VillaHanem 'in bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU

Her Villanın/Apartın/Dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, Villaya/Aparta/Daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri Villadan/Aparttan/Daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen Villa/Apart/Daire ile Villanın/Apartın/Dairenin demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte Villadan/Aparttan/Daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile Villa/Apart/Daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/Dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır. Hasar miktarı hasar depozitosundan daha düşük ise hasar miktarı kadar tahsil edilecek kalan bedel müşteriye iade edilecektir.

NOT:Belirlenen hasarlar kendiiğinden oldu gibi savunmalarda bilir kişi çağırılacak olup hasar ve tespiti yaptırılacaktır.Örneğin hiçbir teevizyon kendiliğinden kırılmaz hiçbir cam kendiliğinden kırılmaz.Bu gibi durumlarda bilir kişiye gerek duyulmaz.

 

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VillaHanem kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayacak olan müşteri, villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

VillaHanem Villanın/Apartın/Dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/Daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VillaHanem 'e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VillaHanem bu talebi Villa/Apart/Daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır VillaHanem aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VillaHanem zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VillaHanem, Villa/Apart/Daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle Villada/Apartta/Dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden Villa/Apart/Daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve Villada/Apartta/Dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VillaHanem sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin Villaya/Aparta/Daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VillaHanem kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, Villadan/Aparttan/Daireden ayrıldıktan sonra, Villada/Apartta/Dairede kaldığı süre içerisinde VillaHanem.'e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

FATURA – VERGİ

VillaHanem web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire' VillaHanem ‘e ait değildir. Her Villanın/Apartın/Dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. VillaHanem kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin Villalarını/Aapartlarını/Dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VillaHanem sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr Villa/Apart/Daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/Apart/Daire sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. VillaHanem sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI

Müşteriler Villayı/Apartı/Daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, Villada/Apartta/Dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede, çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde Villa/Apart/Daire teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve Villanın/Apartın/Dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VillaHanem bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada/Apartta/Dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VillaHanem ’i haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde Villaya/Aparta/Daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VillaHanem 'e bir şikayet ulaşması durumunda VillaHanem müşteriden rezervasyon süresi dolmadan Villayı/Apartı/Daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve korunaklı veya muhafazakar yani (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VillaHanem vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VillaHanem sorumluluk kabul etmez ve kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Kiracı(Müşteri), Villa/Apart/Daire için VillaHanem 'in düzenlemiş olduğu "Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; VillaHanem 'e daha önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve Villa/Apart/Daire konaklaması yaptırılmayacaktır. Kiralama işlemi tek taraflı olarak, VillaHanem tarafından feshedilecektir. VillaHanem 'in sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. "Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesi"ni VillaHanem yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VillaHanem hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar VillaHanem 'in engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Müşteriler Villada/Apartta/Dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini VillaHanem’e bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VillaHanem görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve Villadan/Aparttan/Dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VillaHanem kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

VillaHanem  işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VillaHanem hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VillaHanem kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VillaHanem kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VillaHanem 'in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www. villahanem.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VillaHanem.'in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villahanem.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villahanem.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villahanem.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1-) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VillaHanem 'in önüne geçemediği durumlarda VillaHanem kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2-) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VillaHanem kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3-) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VillaHanem kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4-) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olabilecektir. Müşterinin Villaya/Aparta/Daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VillaHanem kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5-) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VillaHanem üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6-) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VillaHanem sorumlu tutulamaz ve kesinlikle geri ödeme yapmaz.

7-) VillaHanem Villanın/Apartın/Dairenin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

8-) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden VillaHanem sorumlu tutulamaz.

9-) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak Villaya/Aparta/Daireye ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VillaHanem kesinlikle sorumlu tutulamaz.

10-) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villahanem.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

11-) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villahanem.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler; en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın market, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise VillaHanem sorumluluk kabul etmez.

12-) Villanın/Apartın/Dairenin havuzunda, bahçesinde, içerisinde ve çevresinde oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi tüm kazalardan VillaHanem sorumlu tutulamaz.

13-) Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu, tüm kazalar ve olaylardan, yangın, elektirik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, Telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektirik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden VillaHanem sorumlu tutulamaz.

14-) Web sitemizde belitmiş olduğumuz Villa/Apart/Dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığı, sitede daha iyi göründüğü, sitede daha büyük olduğu v.b. gibi bahaneler kabul edilemez ve VillaHanem sorumlu tutulamaz.

15-) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VillaHanem sorumlu tutulamaz.

16-) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, kaza ve kamu veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir.

17.) Elektrik, su, telefon ve internet kesintilerinden VillaHanem sorumlu tutulamaz

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup bu vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi durumunda VillaHanem sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedelini talep etme hakkını kullanabilir.

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “VİLLAYI/APARTI/DAİREYİ” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/APARTI/DAİREYİ” kiraya veren (bundan böyle “VHN VİLLA HANEM EMLAK TURİZM İNŞAAT LİMİTED ŞİRKETİ ” veya “VillaHanem” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/APARTI/DAİREYİ” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.villahanem.com” internet sayfasında ilan edilen “Villalarımızdan/Apartlarımızdan/Dairelerimizden” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VHN VİLLA HANEM EMLAK TURİZM İNŞAAT LİMİTED ŞİRKETİ ”'ne, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin Villayı/Apartı/Daireyi terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "VHN VİLLA HANEM EMLAK TURİZM İNŞAAT LİMİTED ŞİRKETİ" NE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.

 

UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :